دوستان مخابراتی! اگر دنبال کتاب مخابرات زبان اصلی و درست و درمون برای مبانی پایه هستین، جای درستی اومدین!? کتابهای کارلسون (Communication System-An Introduction to Signal and Noise in Electrical Communication) و همچنین پروکیس (Communication System Engineering) رو میتونین از لینک‌های بالا دانلود کنین.

راستی، حل المسائل کتاب‌ها رو هم براتون گذاشتیم?

کتاب مخابرات-کارلسون
کتاب مخابرات-پروکیس

مخابرات ۱، از دروس اصلی مهندسی برق هست و فرق نداره که چه گرایشی هستیم. همه مهندسای برق باید این مبانی رو یاد بگیرن که صد البته اهمیتش برای بچه‌های مخابراتی چندبرابره.

کتابهای مخابرات راجع به مبانی و مفاهیم ابتدایی فراوونه و نسخه‌های ترجمه هم وجود داره. در ادامه کتابهایی رو که فکر میکنیم ممکنه به کارتون بیاد و یا زیاد ازش استفاده کنین رو به کتابخونه ایکاتو اضافه میکنیم تا به صورت رایگان در اختیار همه اعضا قرار بگیره.

بهتون پیشنهاد میکنیم :

۱- حتما به این دو تا کتاب مخابرات که رایگان هم هست نگاهی بندازین و سرفصل‌هاشو ببینین. مفاهیم رو خیلی خوب و دقیق توضیح داده پس حتما شده روزنامه‌وار بخونینش.

۲- از زبان اصلی بودن کتاب نترسین? سعیتونو بکنین و مطمئن باشین بالاخره از یه جایی بدون نیاز به google translate و دیکشنری متوجه مفهوم میشین. بالاخره باید از یه جا شروع کرد و کجا بهتر از کتاب مخابرات ?

نظراتتون رو برای ما بنویسین و اگه به کتاب خاصی نیاز دارین ما رو در جریان بزارین!

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید