گوگل و T-Mobile اولین گوشی اندرویدی دنیا رو در سپتامبر سال ۲۰۰۸ با نام تجاری HTC Dream به بازار معرفی کردن! و البته همونطور که میدونیم، گوشی اندرویدی الان یکی از پر طرفدارترین تلفن‌های هوشمند‌ه و در واقع سیستم عامل اندورید امروزه بین کاربران حسابی جا افتاده 🙂

نگاه دقیق‌تری بروی HTC Dream

HTC Dream که در آمریکا و قسمتی از اروپا به عنوان T-Mobile هم شناخته میشد، به عنوان تلفن هوشمند در شرکت HTC ساخته شد که در سال ۲۰۰۸ به بازار اومد.

این گوشی به عنوان اولین تلفن هوشمندی بود که سیستم عاملش اندروید و بر پایه لینوکس بود که البته توسط شرکت گوگل خریداری شد و توسعه‌ پیدا کرد تا رقیب سرسختی برای بقیه تلفن‌های هوشمند اون زمان مثل Iphone OS و BlackBerry OS باشه!

رابط گرافیکی کاربر (Graphical User Interface)

سیستم عامل این گوشی اندرویدی ، رابطه گرافیکی با کاربر رو به گونه‌ای ارائه داد که قابل تنظیم باشه و به علاوه بتونه با سرویس‌های گوگل ادغام بشه ( مثلا Gmail, Maps, Search, Youtube).

همچنین، یک سیستم اعلان (Notification خودمون) رو هم ارائه میداد که میتونست پیام‌ها از اپلیکیشن‌های مختلف رو نشون بده و Android Mark که کاربران بتونن اپلیکیشن‌های بیشتری رو دانلود کنن.

کاراییش چطور بود؟

در مجموع، گوشی اندرویدی HTC Dream با استقبال روبرو شد!

ناگفته نمونه که اگرچه به دلیل سخت‌افزار محکم و قوی مورد ستایش قرار گرفت، سیستم عامل اندروید ایراد و اشکالاتی داشت و یکسری از قابلیت‌ها رو به کاربرانش نمیداد.

هرچند که به خاطر اینکه با قابلیت‌های گوگل ادغام شده بود و سیستم اعلان داشت، هنوز نوآورانه محسوب میشد و کاربران از این خلاقیت استقبال کردن!

عاقبتش چی شد؟

۲۷ ژانویه ۲۰۱۰، HTC Dream که اولین گوشی اندرویدی به حساب میومد، از میادین به کنار رفت.

این تعلیق به دلیل روی کار آومدن نسل چهارم مخابرات سلولی (۴G) و همچنین به دلیل اشکال این تلفن همراه در برقراری تماس‌های اضطراری صورت گرفت.

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید