اشتباهات رایج، یکی از اون دسته مواردی هست که هر زبان‌آموزی لازمه که حسابییییی بهش بپردازه!!

همینکه یک مقدار به زبان انگلیسی مسلط میشیم و صحبت کردن و نوشتن رو شروع میکنیم، ناخودآگاه اون رو با زبان مادریمون مقایسه میکنیم و سعی میکنیم که از اصطلاحات ، کلمات و لغات اضافه‌ای که توی زبان خودمون هست برای انگلیسی هم استفاده کنیم.

چرا یادگرفتن و تصحیح این اشتباهات رایج مهمه؟

بذارین همین اول بهتون بگم که از همه چی مهم تر اینه که بتونیم صحبت کنیم و منظورمون رو بگیم! پس استفاده اشتباه خیلی هم اتفاق مهمی نیست اگر توی سطح‌های پایین‌تر بتونیم صحبت کنیم و بنویسیم.

اما…..

گاهی استفاده اشتباه، موجب میشه که اصلا منظور ما منتقل نشه یا اشتباه منتقل بشه!! این دیگه خیلی بده 🙂

مساله بعدی هم که وجود داره اینه که بلههه، ممکنه که طرف بالاخره متوجه بشه، اما پس سطح زبان ما چی میشه؟ هرچی که ما توی زبان انگلیسی پیشرفت کنیم، لغات و دستور‌زبان بیشتری رو یاد بگیریم و مسلط تر بشیم، امکان این دست اشتباهات بیشتر میشه و باید جلوشون رو خیلی زود گرفت.

آزمون‌های بین‌المللی، مهاجرت، مصاحبه شغلی!

موارد بالا، یک لیست از موقعیت‌هایی هستن که هیچ اشتباهی جایز نیست! توی هر کدوم از این شرایط، این قبیل اشتباهات به این معنا هست که ما تسلط کافی روی زبان انگلیسی نداریم و ممکنه که شانسمون رو از دست بدیم.

نمره پایین‌تری بگیریم، شغل مورد نظرمون رو به دست نیاریم و یا توی مصاحبه های آنلاین خوب عمل نکنیم. هر کدوم از این اتفاقات میتونه خیلی دردناک باشه و کلی تلاش ما رو به هدر بده!

حالا چی کار کنیم؟

ویدیو‌های ما، میتونن قدم اولی باشن که شما بتونین این اشتباهات رو شناسایی کنین و اگر ازشون استفاده میکنین، اونها رو رفع کنین!! کلی لغت جدید یاد بگیرین و تازه، بدونین که غلطش چیه، درستش چیه تا دیگه هیچوقت این اشتباهات رو توی صحبت و نوشتنتون نداشته باشین! قدم‌های بعدی اما توسط شما بایستی برداشته بشه، هرچی بیشتر تمرین کنین، صحبت کنین و بنویسین زودتر و زودتر یاد میگیرین. و البته یادتون باشه که توی این راه ما همراه شما هستیم!

ویدیو سری اول

توی ویدیوی سری اول، ما لغات زیر رو در نظر گرفتیم تا درست و حسابی بهشون بپردازیم و توضیحشون بدیم :

Live on

Look at

Married to

Opposite to

Pass by

Play for

Pleased with

Popular with

بعد از اینکه ویدیو رو دیدین و لغات و توضیحات رو گوش دادین، برای ما نظراتتون رو بنویسین یا اگه سوالی داشتین بعد از اینکه ثبت نام کردین برامون پایین همین صفحه بنویسین، به شما برمیگردیم 🙂

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید